PPC – reklama ve vyhledávačích

“Vytvářím pro Vás nové PPC kampaně nebo zoptimalizuji ty staré. Plaťte jen za takové návštěvníky, kteří Vám mohou přinést zisk.”

PPC – Buďte vidět ihned

Efekt optimalizace pro vyhledávače (SEO) se projevuje se značným zpožděním. Pokud nechcete čekat, můžete využít systému PPC.

PPC je systém kontextové reklamy, díky které budete na první stránce vyhledávačů prakticky ihned.

V systému se platí za klik na inzerát (kdy se uživatel dostane Váš web) a nikoli za zobrazení reklamy. Ceny za klik (CPC) se pohybují přibližně od tří do deseti Kč. Záleží na druhu produktu nebo služby.

Reklama se zobrazuje nad nebo vedle výsledků vyhledávání na Googlu i Seznamu případně i na webech, se kterými vyhledávače spolupracují.

Příklad použití PPC

Pokud například provozujete cykloservis v Kolíně, vytvořím pro Vás kampaň se sadou klíčových slov, na které se bude Vaše reklama zobrazovat. Když bude uživatel vyhledávat například „cykloservis Kolín“, zobrazí se mu kromě přirozených výsledků vyhledávání i Váš inzerát.

V PPC se využívá i regionálního cílení. V případě hledání slova „cykloservis“ se Váš inzerát zobrazí uživateli v Kolíně a okolí ale nezobrazí se například v Ostravě nebo Plzni. Tak se zabrání zbytečně utraceným penězům za kliky těch, kteří by Vaše služby stejně nevyužili.

Jak Vám s PPC pomohu?

Připravím pro Vás efektivní PPC kampaně s reklamními inzeráty a navrhnu sadu klíčových slov, na které se budou inzeráty aktivovat.

PPC kampaně nastavím v systémech Google Adwords nebo Seznam Sklik.

Nebudu se snažit dostat na Váš web pouze maximální množství návštěvníků. To je zbytečně drahé a navíc jen málo efektivní. Mým cílem je přivést takovou návštěvnost, která bude co možná nejvíce konvertovat (objedná produkt či službu) s co nejnižší cenou za klik.

V průběhu trvání PPC kampaně budu jednotlivé reklamní sestavy průběžně optimalizovat, vytvářet nové inzeráty a doplňovat klíčová slova.

PPC systém propojíme s měřícím nástrojem Google Analytics. Tak si budete moci snadno spočítat, zda se Vám placená reklama vyplatí či nikoliv. Nechce-li se Vám procházet statistiky, rád Vám připravím pravidelný report, s jednoduchým zobrazením nejdůležitějších metrik.