, ,

Abstraktní strom
Umělecká fotografie na prodej

6000 9900 

Minimalistická fotografie „Abstraktní strom“ na prodej jako fotoobraz. Vyfoceno v roce 2020. Velikost zdrojové fotografie: 6000 x 4000px.

Katalogové číslo: mvcz-0029 Kategorie: , , Štítky: , , ,
  • Ručně signovaný a očíslovaný obraz vám osobně předám v Praze a okolí či zašlu kamkoliv v ČR zdarma.
  • Některé fotografie mají nestandardní poměr stran, proto budou pro tisk oříznuty na poměr stran 3:2.
  • Obrazy jsou opatřeny černým hliníkovým rámem a saténovou laminací.
  • Jiné velikosti tisku i barvy rámů (černá, bílá, dřevo) jsou možné po domluvě.
  • Pokud preferujete levnější a nesignovanou variantu, podívejte se na můj druhý web.

Jak jsem vyfotografoval tuto abstraktní fotografii přírody?

Pořízení této fotografie se může zdát jednoduché. Stačí nastavit na fotoaparátu trochu delší čas závěrky, namířit fotoaparát na strom a kývat fotoaparátem nahoru a dolů. Částečně je to pravda, protože právě takto byla tato fotografie pořízena. Problém je, že i když vyberete nejvhodnější strom (což také není jednoduché) a správně nastavíte fotoaparát, stejně nemáte nad výslednou fotografií plnou kontrolu.

Výsledkem je, že naprostá většina fotografií, které tímto způsobem pořídím, je zcela nepoužitelná. Pokud chci pořídit fotografii, která je více než hezká a kterou lze považovat za fotografické umění, musím splnit několik podmínek. Zaprvé musím najít strom, který má ideálně silné větve a ideální vzdálenosti mezi nimi. Za druhé musím najít strom, který lze vyfotografovat tak, aby v pozadí byla obloha. A zatřetí to nejdůležitější. Musím pořídit desítky snímků a doufat, že se některý podaří.

Tuto abstraktní minimalistickou fotografii stromu jsem pořídil 35mm objektivem (na fotoaparátu APS-C) s clonou nastavenou na F10 a časem závěrky 1/4s. Fotku jsem pořídil nedaleko našeho bytu v Praze – Kolovratech. Doufám, že se vám líbí a že se bude hodit na zeď vašeho bytu nebo kanceláře. Moc děkuji za návštěvu mých stránek.