,

Na lovu
Umělecká fotografie na prodej

6000 9900 

Minimalistická černobílá fotografie na zeď – „Na lovu“ na Makarské v Chorvatsku. Vyfoceno v roce 2020. Velikost zdrojové fotografie: 5763px x 3628px.

Katalogové číslo: mvcz-0005 Kategorie: , Štítky: ,
  • Ručně signovaný a očíslovaný obraz vám osobně předám v Praze a okolí či zašlu kamkoliv v ČR zdarma.
  • Některé fotografie mají nestandardní poměr stran, proto budou pro tisk oříznuty na poměr stran 3:2.
  • Obrazy jsou opatřeny černým hliníkovým rámem a saténovou laminací.
  • Jiné velikosti tisku i barvy rámů (černá, bílá, dřevo) jsou možné po domluvě.
  • Pokud preferujete levnější a nesignovanou variantu, podívejte se na můj druhý web.

Černobílý minimalistický fotoobraz – útes, lovící rybář a pár na procházce

Tuto fotografii jsem vyfotil ve městě Makarská v Chorvatsku. Přestože jsme sem s rodinou jeli vlakem a autobusem, projistotu jsem s sebou táhl prakticky celou fotografickou výbavu 🙂 Měl jsem totiž plán. Alespoň čtyřikrát si udělat večer čas jen pro sebe a focení. Podle map jsem si dokonce vytipoval místa odkud fotit a co bych chtěl vyfotit.

A právě minimalistické siluety byly jedním z témat, na kterém jsem chtěl pracovat. Ideální místo jsem našel na konci betonového mola městského přístavu. Byl odtud nádherný výhled na útesy, za kterými zapadalo slunce a kam chodili lidé na večerní procházky a rybáři lovit ryby. Prostě příležitost, která se nedá odmítnout.

Chodil jsem na to místo několik večerů za sebou a čekal, až vznikne ideální kompozice. Myslím, že se čekání vyplatilo. Rybář byl krásně vidět a nebyl schován za skálou jako v jiné dny, na skále se objevil mladý pár a slunce právě zapadalo.

Použil jsem Nikon D7100 s objektivem Tamron 70-300mm nastaveným na 210mm. Clonu jsem nastavil na f / 14, dobu expozice na 1 / 250s a ISO 100.