, ,

Oko krávy
Umělecká fotografie na prodej

6000 9900 

Minimalistická fotografie „Oko krávy“ na prodej jako fotoobraz. Vyfoceno v roce 2020. Velikost zdrojové fotografie: 6000 x 4000px.

Katalogové číslo: mvcz-0030 Kategorie: , , Štítky: ,
  • Ručně signovaný a očíslovaný obraz vám osobně předám v Praze a okolí či zašlu kamkoliv v ČR zdarma.
  • Některé fotografie mají nestandardní poměr stran, proto budou pro tisk oříznuty na poměr stran 3:2.
  • Obrazy jsou opatřeny černým hliníkovým rámem a saténovou laminací.
  • Jiné velikosti tisku i barvy rámů (černá, bílá, dřevo) jsou možné po domluvě.
  • Pokud preferujete levnější a nesignovanou variantu, podívejte se na můj druhý web.

Příběh fotografie

Krávy, krásná stvoření, která trpělivě snášejí svůj smutný osud. Myslím, že není správné, že v takovém množstí konzumujeme jejich maso a mléko, když alespoň tady, v západním světě, máme tolik alternativ. Proč jim nezajistíme alespoň důstojný a příjemný život? Proč krávy v kravínech a na jatkách zažívají tolik utrpení? Jistě, termín „humánní zabíjení“ je rozporuplný. Přesto si myslím, že jejich utrpení lze alespoň minimalizovat. V budoucnu se nám jistě znechutí způsob, jakým se naši předkové chovali ke zvířatům. Věřím, že budeme jíst méně masa a budeme se ke zvířatům chovat lidštěji.

Proto mě vždy potěší, když vidím, jak se hospodářská zvířata volně procházejí po pastvinách. A na jedné takové louce vznikla i tato fotografie. Louka se nachází kousek za Prahou. Byl jsem zde vyfotit řadu stromů, které stály na horizontu. Ještě předtím jsem se však vydal na náhodnou cestu kousek dál od města a zastavil se tam u oplocené pastviny s kravami.

Jakmile jsem se přiblížil k plotu, několik krav se zvedlo a přišlo ke mně. Byly nádherné. Pohladil jsem je po hlavách a několik minut si s nimi povídal. Pak jsem vzal fotoaparát s 90mm objektivem a začal fotit jejich krásné oči. Fascinoval mě jejich klidný, upřímný a přátelský pohled.

Ze série fotografií, které jsem ten den pořídil, jsem vybral tuto. Oko krávy je krásně ostré, má podmanivý výraz a líbí se mi i kompozičně. Tmavá kráva má navíc na hlavě dlouhé bílé chlupy a kolem očí světlou srst, což tyto partie ještě více zvýrazňuje. Fotografii si můžete koupit vytištěnou a pověsit si ji na zeď v bytě či kanceláři.