,

Strom ve vodě
Umělecká fotografie na prodej

6000 9900 

Černobílá krajinářská fotografie na stěnu s použitím dlouhé expozice. Vyfoceno v roce 2020. Velikost zdrojové fotografie: 5975px x 3984px.

Katalogové číslo: mvcz-0008 Kategorie: , Štítky: ,
  • Ručně signovaný a očíslovaný obraz vám osobně předám v Praze a okolí či zašlu kamkoliv v ČR zdarma.
  • Některé fotografie mají nestandardní poměr stran, proto budou pro tisk oříznuty na poměr stran 3:2.
  • Obrazy jsou opatřeny černým hliníkovým rámem a saténovou laminací.
  • Jiné velikosti tisku i barvy rámů (černá, bílá, dřevo) jsou možné po domluvě.
  • Pokud preferujete levnější a nesignovanou variantu, podívejte se na můj druhý web.

Strom v Lítožnickém rybníce v Dubči

Další z fotografií, které jsem vyfotil na mém oblíbeném místě u Lítožnického rybníka v Praze – Dubči. Jelikož jde o poměrně nově zrekultivovaný rybník, který vznikl zatopením louky a několika menších rybníků, je zde spousta unikátních míst, malé ostrůvky se stromy i mnoho stromů rostoucích přímo z hladiny.

Když sem vyrazíte, uvidíte mnoho krásných ptáků – kormoránů, volavek, ledňáčků a dalších. Na této fotografii jsem se ale snažil zachytit něco jiného. Primárně jde o kontrast krásného koutu přírody s lidskými stavbami v pozadí.

Pro pořízení fotografie jsem použil tzv. ND neutrální filtr, který umožňuje používat výrazně delší expoziční časy. Díky tomu se rozmaže hladina vody i mraky letící po obloze.

Technické detaily fotografie

20sekundová expozice s použitím 10stopého ND filtru a clony f13. Fotoaparát Nikon D7100 s objektivem Nikkor 35 mm. Fotoaparát jsem měl samozřejmě na stativu a použil jsem také dálkovou spoušť.