, ,

Zlatá spirála v přírodě
Umělecká fotografie na prodej

6000 9900 

Minimalistická fotografie „Zlatá spirála v přírodě“ na prodej jako fotoobraz. Vyfoceno v roce 2020. Velikost zdrojové fotografie: 6000 x 4000px.

Katalogové číslo: mvcz-0028 Kategorie: , , Štítky: ,
  • Ručně signovaný a očíslovaný obraz vám osobně předám v Praze a okolí či zašlu kamkoliv v ČR zdarma.
  • Některé fotografie mají nestandardní poměr stran, proto budou pro tisk oříznuty na poměr stran 3:2.
  • Obrazy jsou opatřeny černým hliníkovým rámem a saténovou laminací.
  • Jiné velikosti tisku i barvy rámů (černá, bílá, dřevo) jsou možné po domluvě.
  • Pokud preferujete levnější a nesignovanou variantu, podívejte se na můj druhý web.

Jednou na konci zimy roku 2020, během pandemie koronaviru, jsem chtěl pořídit pár venkovních fotografií. Bylo to v době celkové karantény, a tak jsem chtěl jít někam, kde nebudou žádní lidé. A přesně takovým místem je asi 30 let stará budova nedostavěné věznice v Říčanech u Prahy.

Je to čtyřpodlažní železobetonová budova, kde kromě podlah, stropů a schodišť není nic. Je to krásné a tajemné místo s postapokalyptickou atmosférou. Tato fotografie však nebyla pořízena přímo v budově, ale na zarostlém a zpustlém rozsáhlém prostranství kolem ní.

Na louce se ve větru vlnila suchá tráva a keře bez listí. Na jednom místě jsem objevil nádherné bodláky, jejichž listy připomínaly ještěrky, chameleony nebo staré mušle.

Ale ještě zajímavější byly jejich suché květy. Na spodní straně květů byly tenké trny a na nich další menší trny. Trny byly stočené do jakési spirály, která připomínala Fibonacciho zlatou spirálu – zlatý poměr, který najdeme všude kolem nás a je zásadní v umění a samozřejmě i ve fotografii.

Fotografoval jsem s 90mm makroobjektivem na APS-C fotoaparátu Nikon. Nemohl jsem si však vzít stativ, protože vítr byl příliš silný a bodláky se příliš pohybovaly. Proto jsem musel fotografovat z ruky a pořídit desítky snímků. Trvalo mi několik dní, než jsem doma vybral tu nejkrásnější fotografii. Snímek jsem převedl do černobílé podoby, aby ještě více vynikly krásné linie vytvořené přírodou. Nyní si fotografii můžete zakoupit jako fotoobraz. Doufám, že se vám bude líbit stejně jako mně.