Architektura

Fotografie architektury na prodej

Fotografie architektury jako umělecké fotoobrazy. Fotografii vlastnoručně podepíši a zkontroluji kvalitu zpracování, teprve poté vám ji v Praze a okolí osobně předám či zašlu kamkoliv po ČR a SR. Zároveň poskytuji standardní 30denní záruku vrácení peněz bez udání důvodu. Jde o fotogafie různých staveb, často v Praze focené abstraktním či minimalistickým způsobem

Abstraktní | Architektura | Barevné | Černobílé | Krajina | Lidé | Praha | Příroda | Zvířata

Zobrazuji všech 11 výsledků

Umělecké fotografie architektury – Varianty výtisků

Fotografické obrazy s motivy architektury lze vytisknout na desku Kapa, Gatorfoam či na hliníkovou desku. Velikost fotografií 60x40cm až 120x80cm. Rozměry se ale mohou mírně lišit v závislosti na poměru stran fotografie. Po domluvě je možné volit i z dalších rozměrů a materiálů (plátno, dřevo).

Na výběr je několik druhů rámů vyrobených ze dřeva (bílý, černý, dekor dubu) či hliníku (černý a stříbrný).

Ceny fotografií architektury

Kapa deska Deska Gatorfoam Hliníková deska
40x60cm 6200 Kč 6000 Kč 6600 Kč
60x90cm 7500 Kč 7300 Kč 7600 Kč
80x120cm 9300 Kč 9500 Kč 9900 Kč
Jde o orientační ceny, které se mohou lišit v závislosti na poměru stran fotografie či použitém rámu. Ceny dalších variant (umělecké fotografie na plátně a dřevěné desce) vám rád zašlu na vyžádání.

Abstraktní fotografie architektury

Abstraktní fotografie známých i neznámých staveb focených jiným způsobem tak, aby namísto zachycení reality zobrazovaly atmosféru a autorský pohled na architekturu. 

Černobílé fotografie architektury

Černobílé umělecké fotografie architektury zvýrazňují tvary, linie a atmosféru daného místa. Většinou jde o fotografie v minimalistickém či abstraktním pojetí.

Přestože se při focení architektury neomezuji na konkrétní styl nebo lokalitu, často se snažím zachytit známe budovy, jiným a neokoukaným způsobem. Jelikož jsem z Prahy, tak zde vzniká i naprostá většina mých fotografií. Mezi architektonické fotografie řadím kromě budov i jiné člověkem vytvořené objekty, jako jsou sochy, detaily budov z blízka a podobně. 

Fotografie architektury je dílčí žánr fotografie, v němž se klade hlavní důraz na pořizování fotografií budov a podobných architektonických staveb, které jsou estetické a zároveň věrně zobrazují jejich předměty. Fotografové architektury jsou obvykle zkušení v používání specializovaných technik a fotoaparátů pro tvorbu takových specializovaných fotografií.

Ukázky architektonických fotografií v interiéru

Podívejte se, jak mohou vypadat mé fotografie architektury v různých typech interiérů. Abstraktní fotografie staveb se hodí spíše do moderních domů, bytů a kanceláří a ostatní snímky lze umístit prakticky do jakéhokoliv interiéru. Jedná se většinou o minimalistické snímky, které nebudou působit rušivě, ale spíše naopak.