Černobílé

Černobílé fotografie na prodej

Má tvorba zahrnuje především černobílé fotografie krajin a přírody v minimalistickém stylu. Fotografii vlastnoručně podepíši a zkontroluji kvalitu zpracování, teprve poté vám ji v Praze a okolí osobně předám či zašlu kamkoliv po ČR a SR. Zároveň poskytuji standardní 30denní záruku vrácení peněz bez udání důvodu. Pokud v umění dáváte přednost jednoduchosti před složitostí, minimalismu před maximalismem a klidu před spěchem, jste na správném místě. A pokud máte rádi trochu temnější výtvarný styl, je to ještě lepší :)

Abstraktní | Architektura | Barevné | Černobílé | Krajina | Lidé | Praha | Příroda | Zvířata

Zobrazen 1. – 24. z 49 výsledků

Má tvorba zahrnuje především černobílé fotografie krajin a přírody v minimalistickém stylu. Fotografii vlastnoručně podepíši a zkontroluji kvalitu zpracování, teprve poté vám ji v Praze a okolí osobně předám či zašlu kamkoliv po ČR a SR. Zároveň poskytuji standardní 30denní záruku vrácení peněz bez udání důvodu. Pokud v umění dáváte přednost jednoduchosti před složitostí, minimalismu před maximalismem a klidu před spěchem, jste na správném místě. A pokud máte rádi trochu temnější výtvarný styl, je to ještě lepší 🙂

Černobílé fotografie – Varianty fotoobrazů

Nabízím k prodeji výběr z mých nejlepších minimalistických černobílých fotografií jako tzv. fotoobrazy, tedy fotografie vytištěné a připravené k zavěšení na zeď.

Fotografie je možné vytisknout na desku Kapa, Gatorfoam či na hliníkovou desku ve velikostech od 60x40cm až po 120x80cm. Rozměry se ale mohou mírně lišit v závislosti na poměru stran fotografie. Po domluvě je možné volit i z dalších rozměrů a materiálů (plátno, dřevo).

Na výběr je několik druhů rámů vyrobených ze dřeva (bílý, černý, dekor dubu) či hliníku (černý a stříbrný).

Ceny černobílých fotoobrazů

Kapa deska Deska Gatorfoam Hliníková deska
40x60cm 6200 Kč 6000 Kč 6600 Kč
60x90cm 7500 Kč 7300 Kč 7600 Kč
80x120cm 9300 Kč 9500 Kč 9900 Kč
Jde o orientační ceny, které se mohou lišit v závislosti na poměru stran fotografie či použitém rámu. Ceny dalších variant (umělecké fotografie na plátně a dřevěné desce) vám rád zašlu na vyžádání.

Černobílé fotografie nám umožňují vnímat obyčejné předměty, krajiny nebo portréty zcela jiným způsobem. Svět kolem nás vnímáme od narození v barvách, a proto nám černobílé fotografie umožňují podívat se i na ty nejobyčejnější věci z jiné perspektivy, vidět je novým způsobem. V černobílé fotografii není kladen takový důraz na přesné zobrazení reality – naopak je zdůrazněn abstraktní a umělecký tón snímku.

Černobílá fotografie přináší zcela nový pohled na každodenní situace, krajinu nebo architekturu. Mozek není rozptylován barvami a může se soustředit na obsah snímku, příběh, linie a tvary. Proto jsou černobílé fotografie tak oblíbené, hodí se do každého interiéru, nerozptylují, ale naopak přinášejí klid a harmonii.

Když se lidé dívají na černobílé fotografie, připadají jim elegantnější a „umělečtější“ než běžné barevné snímky. To je možná ještě důležitější u minimalistických fotografií, které tvořím asi nejčastěji. Díky absenci barev se mysl soustředí na to nejdůležitější, na nálady, pocity, tvary, linie a celkovou kompozici snímku.

Abstraktní černobílé fotografie

V černobílé abstraktní fotografii není kladen takový důraz na vyobrazení reality – vyzdvihuje naopak abstraktní a výtvarné pojetí snímku.

Černobílé fotografie přírody

Spojení fotografie přírody s poetikou černobílé fotografie dává vzniknout jedinečným snímkům. Fotografie přírody, většinou krajiny, rostlin a zvířat, často působí téměř dokumentárně a málokdy mají umělecký nádech.

Naopak uměleckým dojmem působí většina černobílých fotografií, kde absence barev nutí fotografa soustředit se více na kontrast, tvary, vzory a pocit, který má snímek v divákovi vyvolat. Proto kombinace těchto dvou disciplín je tak zajímavá.

Černobílé fotografie architektury

Černobílé provedení dává u fotografií architektury vyniknout výrazným liniím a důležitou roli hraje i kontrast. Většina mých černobílých architektonických snímků jsou jednak siluety a za druhé abstraktní fotografie.

Černobílé fotografie zvířat

Podobně jako u portrétů lidí, i u fotografií zvířat raději tvořím černobílé snímky, kde díky absenci barev se divák může soustředit na výraz, jaký fotografované zvíře má.

Zvířata fotím jak v divoké přírodě, tak ve městech, oborách či v zoologických zahradách.

Černobílé krajinářské fotografie

Černobílé fotografie krajiny s uměleckým přesahem. Přestože pro snímky krajiny se často více hodí barevné provedení, pro některé typy krajin je černobílé či monochromatické provedení vhodnější. Jde o ty případy, kdy je v obraze dostatečný kontrast, výrazné linie a také tam, kde barva nehraje důležitou roli pro celkovou kompozici nebo požadované vyznění snímku. Pro temné a melancholické fotografie, které moc rád fotím, je černobílá ideální volbou.

“Právě teď sedím v rohu kavárny Starbucks. Když vytáhnu fotoaparát a vyfotím fotografii, bude vypadat opravdu hezky. Obraz bude velmi zářivý. První věc, kterou uvidíte, je 10 lidí v různobarevných šatech. Žlutá světla, hnědé stoly. Vše je barevné, kontrastní a na pohled velmi příjemné. A nyní to samé s fotoaparátem v monochromatickém režimu. Barvy jsou pryč, stoly nejsou hnědé, obraz již není barevný. Mé vnímání se najednou věnuje tomu, co lidé dělají, jak světlo z okna dopadá na stůl, vyniká hra světel a stínů, lidí a jejich příběhů.

A to pro mě znamená fotografie. To je můj osobní důvod, proč mám rád černobílé fotky. Zaměřuji se více na světla a stíny a na příběh, který se snaží vyprávět.”

Siddhant Marar

Vizualizace černobílých fotografií v interiéru

Na vizualizacích níže se můžete podívat, jak vypadají umělecké černobílé fotografie na zdech v různých typech interiérů. Černobílé fotoobrazy mají tu výhodu, že vypadají skvěle v jakkoli barevně sladěném interiéru.

Porovnání barevných a černobílých fotografií

Není snadné říci, kdy je lepší černobílá a kdy barevná fotografie. Rozhodně to nelze zobecnit, protože pro každou fotografii je vhodná jiná postprodukce. V některých případech je dokonce vhodná jak černobílá, tak barevná. Velmi zjednodušeně lze říci, že pro fotografii, kde barva nehraje důležitou roli, je lepší zvolit černobílou.

Pro srovnání jsem vybral několik fotografií, u kterých můžete přímo porovnat, jak vypadá černobílá a jak barevná verze.

Černobílý vertikální (na výšku) fotoobraz Můž na zdi
Další příklad toho, že černobílá fotografie vypadá lépe u snímků, kde barva není důležitá.
Oko krávy - Fotografie na stěnu
U portrétů, ať už lidí nebo zvířat, vypadá černobílá obvykle lépe. Pozornost diváka se soustředí na výraz a atmosféru a vše ostatní jde stranou.
Tato fotografie je dobrou ukázkou toho, že pokud barva nehraje na fotografii důležitou roli, je lepší zvolit černobílou.