Fotoobrazy - Černobílé

Zdravím vás a děkuji, že jste navštívili můj web. Doufám, že vás mé fotografie zaujmou. Nebudu vás zdržovat podrobnostmi. Ty si můžete přečíst níže pod seznamem fotoobrazů. Předpokládám, že jste přišli, protože se zajímáte o černobílé fotografie na zeď nebo si je třeba chcete i koupit do svého bytu či kanceláře. 

Má tvorba zahrnuje především černobílé fotografie krajin a přírody v minimalistickém stylu. Fotografie si můžete koupit ve třech velikostech, vytištěné na desce kapa či gatorfoam nebo na odolné hliníkové desce. Fotografie jsou zarámované černým hliníkovým rámem a chráněny saténovou laminací. 

Každý fotoobraz je mnou ručně podepsaný a doručím vám ho osobně a zdarma kamkoliv po ČR do 14 dní od objednání. 

Zobrazuji všech 20 výsledků

Minimalistické černobílé fotoobrazy

Nabízím k prodeji výběr z mých nejlepších minimalistických černobílých fotografií jako tzv. fotoobrazy, tedy fotografie vytištěné a připravené k zavěšení na zeď. Možný je tisk na desky kapa, gatorfoam nebo na hliníkovou desku. Fotografie jsou zasazené v černém hliníkovém rámu a potažené saténovou laminací.

 

Proč mám černobílé fotografie nejraději?

Pomohu si slovy fotografa Siddhanta Marara, který krásně definoval, proč jsou černobílé fotografie tak zajímavé:

“Právě teď sedím v rohu kavárny Starbucks. Když vytáhnu fotoaparát a vyfotím fotografii, bude vypadat opravdu hezky. Obraz bude velmi zářivý. První věc, kterou uvidíte, je 10 lidí v různobarevných šatech. Žlutá světla, hnědé stoly. Vše je barevné, kontrastní a na pohled velmi příjemné. A nyní to samé s fotoaparátem v monochromatickém režimu. Barvy jsou pryč, stoly nejsou hnědé, obraz již není barevný. Mé vnímání se najednou věnuje tomu, co lidé dělají, jak světlo z okna dopadá na stůl, vyniká hra světel a stínů, lidí a jejich příběhů.

A to pro mě znamená fotografie. To je můj osobní důvod, proč mám rád černobílé fotky. Zaměřuji se více na světla a stíny a na příběh, který se snaží vyprávět.”

Jako příklad se podívejte následující dvě fotografie. První je před převodem do černobílé škály a druhá ve výsledném černobílém provedení, kterou si můžete koupit jako fotoobraz. I barevná varianta má své kouzlo. Černobílá ale působí mnohem více emocionálněji.

 

  • Černobílá fotografie přináší úplně nový pohled na běžné denní situace, na krajiny nebo na architekturu. Mozek není rozptylován barvami a může se soustředit na obsah snímku, na příběh, na linie, na tvary. Právě proto jsou černobílé fotoobrazy tolik žádané. Hodí se prakticky do každého interiéru, nerozptylují, ale naopak přinášejí klid a harmonii.
  • Když se lidé dívají na černobílý fotoobraz, působí na ně elegantněji a “umělečtěji” než běžné barevné snímky. U minimalistických fotografií, které tvořím nejčastěji, to je snad ještě důležitější. Díky absenci barev, se mysl soustředí na to nejdůležitější, na nálady, pocity, tvary, linie a celkovou kompozici.
  • Černobílé fotoobrazy nám umožňují ocenit běžné předměty, krajiny nebo portréty úplně jiným způsobem. Svět kolem nás totiž vnímáme v barvách od narození a proto nám černobílé fotografie umožňují nahlížet i ty nejobyčejnější věci z jiné perspektivy, vidět je novým způsobem.
  • V černobílé fotografii není kladen takový důraz na vyobrazení reality – vyzdvihuje naopak abstraktní a výtvarné pojetí snímku.
  • Z ryze praktického hlediska mají černobílé fotografie tu výhodu, že časem nevybledávají jako barevné snímky a jsou krásně zřetelné i při horším osvětlení interiéru.

Děkuji za návštěvu!