Krajina

Krajinářské fotografie na prodej

Kolekce většinou minimalistických krajinářských fotografií zachycujících krásy. Při tvorbě uměleckých fotografií krajin se snažím hledat neokoukaná místa, nejraději mám zvlněné kopce, vodní nádrže a samozřejmě hory. Většina fotografií je z České republiky, některé ale i z Chorvatska či Polska. Všechny fotografie jsou na prodej. Jde o vlastnoručně podepsané umělecké výtisky s vysokou kvalitou zpracování. Každý fotoobraz důkladně zkontroluji a poté vám jej v Praze a okolí osobně předám či zašlu kamkoliv po ČR a SR. Zároveň poskytuji standardní 30denní záruku vrácení peněz bez udání důvodu.

Abstraktní | Architektura | Barevné | Černobílé | Krajina | Lidé | Praha | Příroda | Zvířata

Zobrazuji všech 21 výsledků

Varianty krajinářských fotografických obrazů

Umělecké krajinářské fotografie jsou na prodej jako tzv. fotoobrazy, tedy velkoformátové fotografie vytištěné a připravené k zavěšení na zeď.

Fotografie je možné vytisknout na desku Kapa, Gatorfoam či na hliníkovou desku ve velikostech od 60x40cm až po 120x80cm. Rozměry se ale mohou mírně lišit v závislosti na poměru stran fotografie. Po domluvě je možné volit i z dalších rozměrů a materiálů (plátno, dřevo).

Na výběr je několik druhů rámů vyrobených ze dřeva (bílý, černý, dekor dubu) či hliníku (černý a stříbrný).

Ceny krajinářských fotografií

Kapa deska Deska Gatorfoam Hliníková deska
40x60cm 6200 Kč 6000 Kč 6600 Kč
60x90cm 7500 Kč 7300 Kč 7600 Kč
80x120cm 9300 Kč 9500 Kč 9900 Kč
Jde o orientační ceny, které se mohou lišit v závislosti na poměru stran fotografie či použitém rámu. Ceny dalších variant (umělecké fotografie na plátně a dřevěné desce) vám rád zašlu na vyžádání.

Pro focení krajin používám různé techniky, ale vždy je mým cílem vytvořit takovou fotografii, která bude ukazovat svět tak, jak ho vnímám a vidím. Vím, že můj pohled není nikterak unikátní. Podobným způsobem na svět pohlíží řada dalších lidí. Někteří se snaží toto své vidění světa převést na různé druhy uměleckých děl, jiní se zase rádi na taková díla dívají. Právě pro ty jsou pak mé fotoobrazy určeny především 

Techniky, které při fotografování krajin používám jsou primárně dvě. První je využití dlouhého expozičního času, někdy až několik desítek minut. Díky tomu vznikají snové fotografie s rozmazanými mraky nebo vodními plochami. Druhou mou oblíbenou technikou je tvorba abstraktních fotografií krajin, kdy přímo během expozice záměrně pohybuji fotoaparátem tak, aby zobrazená krajina byla rozmazaná a působila až impresionistickým dojmem. 

Černobílé krajinářské fotografie

Mé černobílé fotografie krajin často působí temným a snad až melancholickým dojmem. Zásadní jsou linie, kontrast a celkové vyznění fotografie. Chci ukázat, jak je příroda nádherná a sama o sobě je unikátním, neustále se měnícím uměleckým dílem. 

Barevné fotografie krajiny

Barevné krajinářské fotografie netvořím příliš často. V některých případech, zejména tam, kde barva hraje zásadní roli v kompozici a vyznění snímku, mne ale velice baví. Doufá, že se líbí i vám. 

Abstraktní krajinářské fotografie

Abstraktní fotografie krajiny mnohdy jen naznačují fotografovaný objekt. Cílem není zachytit “objektivní” realitu ale pocity a dojmy, které tyto výseky krajin ve mně vzbuzují. Přesto je velmi náročné najít objekt, který se pro abstraktní fotografii hodí. 

Fotografii nevytvoříte jen fotoaparátem. Do fotografování vnášíte všechny obrazy, které jste viděli, knihy, které jste četli, hudbu, kterou jste slyšeli, lidi, které jste milovali.

Ansel Adams

Vizualizace krajinářských fotografií v interiéru

Jelikož krajinářské fotografie většinou působí klidným až meditativním dojmem, jsou ideální pro vystavení v bytech i kancelářích. Připravil jsem pro vás několik ukázek (vizualizací) svých fotografií vystavených v různých typech interiérů.