Černobílé fotoobrazy

Zobrazuji všech 18 výsledků

Proč černobílý fotoobraz?

Když se lidé podívají na černobílý fotoobraz, často říkají, že působí více klasicky, elegantně a umělecky než běžné barevné fotoobrazy. Neplatí to samozřejmě vždycky. Některé fotografie ale vypadají v černobílém provedení prostě lépe než barevné. A u minimalistických fotografií to platí dvojnásob. Díky absenci barev, se mysl soustředí na důležité věci ve snímku, na nálady, pocity, tvary, linie nebo dokonalost kompozice.

Černobílé fotoobrazy nám umožňují ocenit běžné předměty, krajiny nebo portréty úplně jiným způsobem. Svět kolem nás vnímáme v barvách od narození a tak právě černobílé fotografie nám umožňují nahlížet ty nejobyčejnější věci z jiné perspektivy, vidět je novým způsobem. V černobílé fotografii není kladen takový důraz na vyobrazení reality – vyzdvihuje naopak abstraktní a výtvarné pojetí snímku.

Černobílé fotografie působí často mysteriózně a vyvolávají nejrůznější pocity, které mohou být na první pohled skryté a pocítíme je až při delším prohlížení fotoobrazu.

Z ryze praktického hlediska mají černobílé fotografie tu výhodu, že časem nevybledávají jako barevné snímky a jsou krásně zřetelné i při horším osvětlení interiéru.

Vizualizace černobílých fotoobrazů v interiéru

Spirála - Minimalistický černobílý fotoobraz - Vizualizace na stěně Ohrada v zimní krajině - Minimalistický černobílý fotoobraz - Vizualizace na stěně Ohrada v zimní krajině - Minimalistický černobílý fotoobraz - Vizualizace na stěně

Pneumatika ve sněhu - Minimalistický černobílý fotoobraz - Vizualizace na stěně

Racci na ledolamu u Karlova mostu v Praze - Černobílý fotoobrazTočité schodiště - Minimalistický černobílý fotoobraz 76cm x 51cm

Rolovat nahoru