Černobílé fotoobrazy

Zdravím vás a děkuji, že jste navštívili můj web. Doufám, že vás mé fotografie zaujmou. Nebudu vás zdržovat podrobnostmi. Ty si můžete přečíst níže pod seznamem fotoobrazů. Předpokládám, že jste přišli, protože se zajímáte o černobílé fotografie na zeď nebo si je třeba chcete i koupit do svého bytu či kanceláře. Než se pustíte do prohlížení, přečtěte si pár důležitých informací:

 • Vytištěné fotografie vám přijdou z jedné ze 14 tiskáren společnosti FineArtAmerica, většinou z Holandska
 • Fotky budou vytištěny a odeslány do 2-3 pracovních dnů
 • 30 denní garance vrácení peněz bez udání důvodu
 • Fotografické tisky v původním poměru stran nebo i čtvercové či vertikální
 • Objednaná fotografie vám přijde v kartonovém tubusu a pokud zvolíte fotoobraz s rámem, přijde vám rovnou připravený k zavěšení na zeď
 • Více než 100 druhů rámů a paspart
 • Zvolte si z 10 velikostí fotoobrazů
 • Uvedené ceny jsou za rozměry obrazu 60 cm x 40 cm
 • K dispozici je tisk na:
  • Luxusní fotografický papír
  • Plátno
  • Akrylovou desku
  • Dřevěnou desku
  • Hliníkovou desku

Zobrazuji všech 18 výsledků

Minimalistické černobílé fotoobrazy

Nabízím k prodeji výběr z mých nejlepších minimalistických černobílých fotografií jako tzv. fotoobrazy, tedy fotografie vytištěné a připravené k zavěšení na zeď. Možný je tisk na papír, plátno, dřevo, kov nebo akryl, v různých velikostech a s mnoha druhy rámů. Volba adjustace fotografického obrazu je jen na vás. Přizpůsobte si fotografii přesně na míru vašemu interiéru a vkusu.

A proč zvolit do interiéru právě černobílé fotografie?

Fotograf Siddhant Marar moc hezky popsal, jak černobílé provedení mění vnímání fotografie:

“Právě teď sedím v rohu Starbucks. Pokud vytáhnu fotoaparát a vyfotím fotografii, bude vypadat opravdu hezky. Obraz bude velmi zářivý. První věc, kterou uvidíte, je 10 lidí v různobarevných šatech. Žlutá světla, hnědé stoly. Vše je barevné, kontrastní a na pohled velmi příjemné. A nyní to samé s fotoaparátem v monochromatickém režimu. Barvy jsou pryč, stoly nejsou hnědé, obraz již není barevný. Mé vnímání se najednou věnuje tomu, co lidé dělají, jak světlo z okna dopadá na stůl, vyniká hra světel a stínů, lidí a jejich příběhů.

A to pro mě znamená fotografie. To je můj osobní důvod, proč mám rád černobílé fotky. Zaměřuji se více na světla a stíny a na příběh, který se snaží vyprávět.”

Jako příklad se podívejte na dvě fotografie níže. První je ta, kterou si zde můžete koupit ve výsledném černobílém provedení a vpravo je ta stejná před převodem do černobílé škály. I barevná varianta má své kouzlo. Černobílá ale působí mnohem více na emocionálněji.

Srovnání černobílé a barevné fotografie
Srovnání černobílé a barevné fotografie

Černobílá fotografie přináší úplně nový pohled na běžné denní situace, na krajiny nebo na architekturu. Mozek není rozptylován barvami a může se soustředit na obsah snímku, na příběh, na linie, na tvary. Právě proto jsou černobílé fotoobrazy tolik žádané. Hodí se prakticky do každého interiéru, nerozptylují, ale naopak přinášejí klid a harmonii.

Když se lidé dívají na černobílý fotoobraz, působí na ně elegantněji a “umělečtěji” než běžné barevné snímky. U minimalistických fotografií, které tvořím nejčastěji, to je snad ještě důležitější. Díky absenci barev, se mysl soustředí na to nejdůležitější, na nálady, pocity, tvary, linie a celkovou kompozici.

Další příklad srovnání černobílé a barevné varianty snímku.
Další příklad srovnání černobílé a barevné varianty snímku.

Černobílé fotoobrazy nám umožňují ocenit běžné předměty, krajiny nebo portréty úplně jiným způsobem. Svět kolem nás totiž vnímáme v barvách od narození a proto nám černobílé fotografie umožňují nahlížet i ty nejobyčejnější věci z jiné perspektivy, vidět je novým způsobem. V černobílé fotografii není kladen takový důraz na vyobrazení reality – vyzdvihuje naopak abstraktní a výtvarné pojetí snímku.

Z ryze praktického hlediska mají černobílé fotografie tu výhodu, že časem nevybledávají jako barevné snímky a jsou krásně zřetelné i při horším osvětlení interiéru.

Adjustace fotografií

Tiskárny společnosti FAA jsem si kromě již zmíněné vysoké kvality tisku vybral i proto, že nabízí snad nejvíce možností přizpůsobení fotografií. Vybírejte ze stovek rámů, paspart, materiálů, velikostí apod.

Zarámované černobílé fotografie

Rám dodá fotografii silnější výraz, fotka pak více působí jako pravý obraz, jako umělecké dílo. Rámy mohou být dřevěné nebo kovové a v různých barvách a doplněné o jednoduchou nebo dvojitou paspartu. Zarámovat lze fotografie vytištěné na fotopapíry a na plátno.

 • 8 druhů fotopapírů od matných přes lesklé až po metalické
 • 25+ druhů rámů v různých barvách
 • 30+ barevných variant paspart s možností kombinace dvou vrstev
 • Volba poměru stran: původní, čtvercový, vertikální a horizontální
Zarámovaná vertikální černobílá fotografie
Černobílá fotografie “Muž na zdi” ve velikosti 24 x 36 cm s jednoduchou 5,04 cm paspartou a černým rámem.
Minimalistická černobílá fotografie, zarámovaná
Zarámovaná minimalistická černobílá fotografie ve velikosti 24 x 17 cm s jednoduchým rámem a paspartou.
Fotografický obraz - černobílá fotografie s šedým rámem bez pasparty
Fotografie šnečí ulity na černém pozadí. Velikost tisku 91 x 61 cm s šedým rámem bez pasparty.
Černobílá zarámovaná fotografie na zeď
Černobílá fotografie 40 x 26 cm s širokou bílou paspartou a tenkým černým rámem – vizualizace.
Černobílá fotografie na zeď - Vizualizace
Vizualizace velké zarámované fotografie 76 x 51 cm na stěně obývacího pokoje. Schválně jsem použil zvláštní barevnou kombinaci paspart (modrá s bílou), aby bylo vidět, jak dvojitá pasparta vypadá. Barevnou kombinaci si samozřejmě můžete zvolit jakoukoliv.

Černobílé fotografie na plátně

Fotoobrazy na plátně jsou ručně vyráběny v tiskárnách snad nejznámější světové online galerie Fine Art America. Tisk probíhá na luxusní bavlněná nebo polyesterová malířská plátna s použitím archivních inkoustů. Plátno je následně nataženo na borovicový rám, který je opatřen příslušenstvím pro zavěšení.

 • 15 různých velikostí pláten
 • Různé druhy poměru stran (původní, čtverec, horizontální či vertikální)
 • Možnost objednat samotnou fotografii na plátně v tubě nebo plátno natažené na dřevěný rám připravené k pověšení
 • Více než 100 druhů rámů nejen pro černobílé fotografie
Černobílá fotografie na plátně (61 x 36 cm) s tenkým černým rámem.
Černobílá fotografie na plátně (61 x 36 cm) s tenkým černým rámem.
Abstraktní černobílá fotografie na plátně - čtverec, 41 x 41 cm.
Abstraktní černobílá fotografie na plátně – čtverec, 41 x 41 cm.
ČB fotografie vytištěná na plátně o velikosti 30 x 20 cm.
ČB fotografie vytištěná na plátně o velikosti 30 x 20 cm.
Vizualizace černobílého minimalistického fotoobrazu na stěně - tisk na plátno o veliksti 76 x 44 cm.
Vizualizace černobílého minimalistického fotoobrazu na stěně – tisk na plátno o veliksti 76 x 44 cm.
Vizualizace velkého černobílého fotoobrazu (plátno o velikosti 122 cm x 81 cm) na stěně obývacího pokoje. Fotografie je opatřena černo-stříbrným hliníkovým rámem.
Vizualizace velkého černobílého fotoobrazu (plátno o velikosti 122 cm x 81 cm) na stěně obývacího pokoje. Fotografie je opatřena černo-stříbrným hliníkovým rámem.

Černobílé fotografie na dřevěné desce

Fotografie vytištěné na dřevěné desce jsou unikátní a úplně jiné, než jakýkoliv jiný druh tisku. Jedinečná struktura dřeva prostupuje fotografií a dodává jí hloubku a plasticitu. Zároveň je díky tomu každá fotografie unikátní. Struktura dřeva nejvíce vyniká u černobílých minimalistických fotografií, na nichž jsou velké jednolité plochy.

 • Fotografie bude vytištěna přímo na desku z javorového dřeva o tloušťce 1,9 cm
 • ČB fotografií prostupuje přirozená struktura dřeva
 • Fotoobrazy jsou připraveny k zavěšení na zeď pomocí D-klipů, montážních háčků a hřebíků
 • Tisk na dřevo archivními inkousty, u nichž je zaručeno minimálně 75 let bez vyblednutí
 • Váš fotoobraz na dřevě bude připraven k odeslání do 8 – 10 pracovních dnů po zadání objednávky
Černobílá minimalistická fotografie na javorové desce o velikosti 51 x 32 cm.
Černobílá minimalistická fotografie na javorové desce o velikosti 51 x 32 cm.
Striktně minimalistická fotografie na dřevěné desce o velikosti 30 x 20 cm.
Striktně minimalistická fotografie na dřevěné desce o velikosti 30 x 20 cm.
Černobílá fotografie na čtvercové dřevěné desce o velikosti 20 x 20 cm.
Černobílá fotografie na čtvercové dřevěné desce o velikosti 20 x 20 cm.
Vizualizace obrovské černobílé fotografie šnečí ulity na javorové desce o velikosti 152 x 102 cm na stěně obývacího pokoje.
Vizualizace obrovské černobílé fotografie šnečí ulity na javorové desce o velikosti 152 x 102 cm. Černobílé fotoobrazy se hodí do jakéhokoliv typu interiéru. U takto velké fotografie ale dejte pozor aby nebyla příliš tmavá nebo naopak světlá. To totiž výrazně ovlivňuje celkový design interiéru. Tato fotografie má například výrazné černé pozadí, které zvlášť vynikne u velkého tisku. Srovnejte se světlejší fotoografií níže.
 Fotografie je vytištěna na javorové desce o velikosti 152 x 89 cm.
Podívejte se, jak výrazně se změní vzhled obývacího pokoje, když místo tmavého fotoobrazu (viz vizualizaci výše) zvolíte světlý. Nelze říci, která varianta je hezčí, to je věcí vkusu. Je ale třeba se nad tím před koupí zamyslet. Tento minimalistický černobílý snímek siluety větve na bílém pozadí je vytištěn na javorové desce o velikosti 152 x 89 cm.

Černobílé fotografie na akrylu

Vysoký lesk akrylátové desky a vysoká odolnost je hlavním důvodem, proč si černobílou fotografii na akrylu pořídit. Fotografie se tisknou přímo na 63 mm silnou akrylátovou desku. Montáž fotoobrazu na zeď je možná dvěma způsoby. Pomocí čtyř hliníkových montážních sloupků nebo závěsného drátu, který je zavěšen na dřevěném rámu na zadní straně akrylátové desky. V obou případech vám obraz přijde s veškerým montážním vybavením.

 • Fotografie na akrylátové desce je odolná proti dešti i slunečnímu záření
 • 11 velikostí černobílých fotoobrazů
 • Archivní inkousty, které zaručeně vydrží minimálně 75 let bez vybledávání
 • 30-denní lhůta na vrácení peněz bez udání důvodu
 • Fotografie bude na akryl vytištěna do 8 dnů a ihned odeslána
Černobílá fotografie na akrylátové desce o velikosti 30 x 20 cm s montážními sloupky.
Černobílá fotografie na akrylátové desce o velikosti 30 x 20 cm s montážními sloupky.
Velká ČB fotografie na akrylátové desce o velikosti 91 x 61 cm s montážními sloupky.
Velká ČB fotografie na akrylátové desce o velikosti 91 x 61 cm s montážními sloupky.
Černobílá krajina vytištěná na akrylu o velikosti 25 x 16 cm, bez montážních sloupků.
Černobílá krajina vytištěná na akrylu o velikosti 25 x 16 cm, bez montážních sloupků.
Vizualizace černobílé fotografie zimní krajiny vytištěné na akrylátové desce o velikosti 102 x 67 cm. Na zdi zavěšeno pomocí kovových sloupků.
Vizualizace černobílé fotografie zimní krajiny vytištěné na akrylátové desce o velikosti 102 x 67 cm. Na zdi zavěšeno pomocí kovových sloupků.
Vizualizace největší varianty tisku na akrylátovou desku - 152 cm x 102 cm. Zavěšeno na zeď pomocí závěsného drátu bez použití závěsných sloupků.
Vizualizace největší varianty tisku na akrylátovou desku – 152 cm x 102 cm. Zavěšeno na zeď pomocí závěsného drátu bez použití závěsných sloupků.

Černobílé fotografie na hliníkové desce

Černobílá fotografie vytištěná na 16 mm silnou hliníkovou desku vypadá nádherně. Lesk kovu se přenese do fotografie a dodá jí také hloubku. Kovové tisky jsou extrémně odolné, lehké a je téměř nemožné je ohnout. Navíc jsou voděodolné, přesto je ale nedoporučuji nechávat venku, kde by se časem nepříznivě projevily povětrnostní podmínky a sluneční záření.

 • Vyberte si z 11 velikostí tisku
 • Tisk na 16 mm silnou hliníkovou desku s dřevěným ráme
 • Archivní inkousty zaručí stálost tisku minimálně 75 let
 • Objednaná fotografie bude vytištěna a připravena k odeslání do 3 dnů
 • 30 denní záruka vrácení peněz bez udání důvodu
 • Vaše nová černobílá fotografie na kovové desce dorazí se vším, co potřebujete k připevnění na zeď
ČB krajinářská fotografie vytištěná na hliníkové desce o velikosti 91 x 61 cm.
ČB krajinářská fotografie vytištěná na hliníkové desce o velikosti 91 x 61 cm.
Malý černobílý tisk na hliníkové desce o velikosti 16 x 25 cm.
Malý černobílý tisk na hliníkové desce o velikosti 16 x 25 cm.
Minimalistická černobílá fotografie vytištěná na kovové desce o velikosti 36 x 24 cm.
Minimalistická černobílá fotografie vytištěná na kovové desce o velikosti 36 x 24 cm.
Vizualizace vertikální černobílé fotografie vytištěné na kovové (hliníkové) desce o velikosti 81 x 122 cm.
Vizualizace vertikální černobílé fotografie vytištěné na kovové (hliníkové) desce o velikosti 81 x 122 cm.
Vizualizace černobílé minimalistické fotografie o velikosti 51 x 34 cm vytištěná na hliníkové desce.
Vizualizace černobílé minimalistické fotografie o velikosti 51 x 34 cm vytištěná na hliníkové desce.

Vizualizace černobílých fotoobrazů v interiéru

Spirála - Minimalistický černobílý fotoobraz - Vizualizace na stěně Ohrada v zimní krajině - Minimalistický černobílý fotoobraz - Vizualizace na stěně Ohrada v zimní krajině - Minimalistický černobílý fotoobraz - Vizualizace na stěně

Pneumatika ve sněhu - Minimalistický černobílý fotoobraz - Vizualizace na stěně

Racci na ledolamu u Karlova mostu v Praze - Černobílý fotoobrazTočité schodiště - Minimalistický černobílý fotoobraz 76cm x 51cm

Rolovat nahoru